Powitanie

Relaksacja
Dla Dzieci
Fitness
Medytacja

Sklep

Ciekawostki
Darmowe mp3
Artykuły
Blog

O nas
Dlaczego...
Proponujemy
Współpraca

Polityka Prywatności

Polecamy


Medytacja może być łatwa.
Spróbuj - warto.medytacja


  • Cenisz ideę samodoskonalenia
  • Lubisz usprawniać swój umysł
  • Wiesz jak ważna jest równowaga psychiczna
  • Znasz cudowne uczucie harmonii z otaczającym światem

Można to osiągnąć dzięki medytacji. A pomóc w niej może odpowiednia muzyka.medytacja relaks gimnastyka

Krótko o płycie "Medytacja przy muzyce"

Płyta "Medytacja przy muzyce" to uniwersalna płyta, która została tak pomyślana aby być przydatną do kilku celów. Pierwszy cel jest oczywisty - zawarta na niej muzyka ma stanowić dźwiękowe tło medytacji. Do tego celu przeznaczone są w szczególności utwory 1 - 4. Drugim sposobem wykorzystania płyty jest zastosowanie jej jako podkładu do łagodnej gimnastyki takiej jak joga lub tai chi (zwane czasem "medytacją w ruchu"). To zadanie najlepiej spełnią utwory 5 - 7. Trzecia możliwość to relaksacja a więc wykorzystanie muzyki do uspokojenia i wyciszenia umysłu. Do tego celu polecamy również utwory 5 - 7.

Tytuły utworów

1. Ciepłe Światło - 09:14
2. Jasne Światło - 07:48
3. Miękkie Światło - 07:19
4. Pełnia Pustki - 07:17
5. Śpiewający Flet - 03:12
6. Szepty Shakuhachi - 07:55
7. Kolorowe Światło - 07:20
8. Jawa - 02:11


medytacja przy muzyce play


Muzyka: Marcin Siwiec
Łączny czas: 52:27
Wygodne pudełko typu slim
Kolorowa wkładka
Format: Audio CD
digital audio

Oto nasza propozycja łatwej medytacji.

Jeśli nie masz doświadczenia w medytacji możesz skorzystać z poniższych rad. Są oparte na japońskim systemie Zen gdyż jest on stosukowo łatwy do opisania i prosty w realizacji.

Do medytacji wybierz spokojne, czyste i uporządkowane miejsce.

Usiądź na podłodze na poduszce "po turecku" lub jeśli potrafisz w "lotosie" lub "półlotosie".

Obie dłonie ułóż wnętrzem do góry tak, że lewa leży na prawej. Zetknij kciuki czubkami. Tak złożne dłonie powinny leżeć na udach dotykając brzucha poniżej pępka.

Wyprostuj kręgosłup - to bardzo ważne!

Oczy powinny być otwarte, usta zamknięte, wzrok skierowany pod kątem 45 stopni do dołu. Czubek języka powinien dotykać tylnej części górnych zębów.

Utrzymuj tę postawę dokładnie ale nie bądź spięty!

Początek medytacji.

Weź głęboki oddech, zatrzymaj go na chwilę a potem zrób spokojny powolny wydech.

Zacznij liczyć wdechy i wydechy. Wdech - raz, wydech - dwa, wdech - trzy, wydech - cztery, itd aż do dziesięciu a potem znów od jednego do dziesięciu.

Postaraj się myśleć tylko o oddychaniu i liczeniu. Jeśli pojawią się jakieś inne myśli nie koncentruj się na nich - niech spokojnie odejdą.

Gdy zakończysz medytację nie wstawaj gwałtownie lecz bardzo powoli i stopniowo. Nie wracaj od razu do bardzo intensywnych i dynamicznych zajęć.

Czas medytacji zależy od Twoich chęci i możliwości. Możesz zacząć od 5 minut. Stopniowo zwiększaj ten czas nie przekraczając jednak 30-40 minut.

Dla Twojej wygody jako ostatni na płycie został umieszczony specjalny utwór zatytułowany "Jawa" sygnalizujący koniec medytacji. Wystarczy, że zaprogramujesz w odtwarzaczu utwory o łącznym czasie, który chcesz przeznaczyć na medytację oraz - jako ostatni - utwór "Jawa". Jego charakter jest nieco inny niż pozostałych utworów dzięki czemu będziesz wiedzieć, że czas medytacji dobiega końca. Został on nagrany z rosnącą dynamiką aby Twoje wyjście ze stanu medytacji było stopniowe i łagodne.


Powyższy opis znajduje się również na wkładce do płyty.